Inštruktori

Naši inštruktori sú ľudia, ktorí svoju záľubu v joge preniesli do profesionálneho života. Neustále sa vzdelávajú a snažia prispôsobiť vašim potrebám, do každej lekcie vkladajú množstvo pozitívnej energie a kúsok zo seba.

Kristina Magyarova kika@namasteyoga.sk

S power jogou to bola láska na prvý pokus, vďaka nej som znovu objavila radosť z pohybu a z vlastného tela. Dovtedy som športovala skôr nepravidelne, plávala som, lebo som musela kvôli krivej chrbtici, behávala alebo cvičila doma kvôli postave. Nikdy mi nešli loptové hry ani hromadné cvičenia typu aerobik, ale chcela som a potrebovala som sa hýbať. Vyhovuje mi dynamické prepojenie jogových pozícií v kombinácii s dlhšími výdržami, jej variabilita a zároveň ustálenosť niektorých sérií. Ak mám chuť dokážem sa power jogou slušne fyzicky zničiť, pridávam opakovania, náročnejšie silové pozície a skúšam, kam ma telo pustí. Naopak, ak som unavená, nechávam sa len plynulo v rytme dychu unášať jednoduchými pozíciami, vychutnávam si ľahkosť pohybu alebo oddychujem v dieťati. Joga mi pomáha psychicky vypnúť, upokojiť myšlienky a temperament, byť tolerantnejšou a zodpovednejšou. Ako inštruktorka power jogy pôsobím od novembra 2013, mám za sebou viac ako 2000 odprecvičovaných lekcií. Napĺňa ma práca s ľuďmi, vychutnávam si sledovanie progresu pri cvičení, snažím sa nájsť si cestu ku
každému, odľahčiť atmosféru a zároveň motivovať k čo najlepšiemu výkonu. Teším sa na vaše spokojné úsmevy v NAMASTE.
Absolvované kurzy:
Inštruktor jogy – špecializácia power joga – akreditovaný
Ministerstvom školstva SR
Master inštruktor power jogy
Inštruktor gravid jogy – cvičenie pre tehotné
Inštruktor detskej jogy

Lenka Babelová lenka@namasteyoga.sk

Power joga je pre mňa ako závislosť. Prvý krát som ju vyskúšala pred 10 rokmi a hneď som si ju zamilovala. Odvtedy sa jej venujem pravidelne, mám doma svoj joga kútik, v ktorom už len pohľad na podložku vo mne vyvoláva príjemné pocity a pokoj. Často mi to nedá a keď prechádzam okolo, zacvičím si len tak pár pozícií alebo skúšam nové asány. Napriek tomu, že sa venujem aj iným športom, jogy sa nikdy nevzdám. Na power joge milujem plynulosť prechodov medzi jednotlivými pozíciami a to, že náročnosť cvičenia sa dá vždy individuálne prispôsobiť mojej momentálnej nálade a potrebám tela. Okrem toho, že formuje postavu a rozvíja flexibilitu mi predovšetkým prináša psychické uvoľnenie a relax. Pomohla mi pochopiť, že naše telo a myseľ sú schopné prekročiť hranice, o ktorých sa nám ani nesnívalo. Ako inštruktorka precvičujem od augusta 2014 a som rada, že môžem túto svoju skúsenosť posúvať ďalej, pomôcť ostatným ľuďom odhaliť krásy power jogy a ukázať im, že na lekcii sa nevenujeme len meditácii, ale aj makáme.  Teším sa na naše spoločné pokroky a spoločné NAMASTE.
Absolvované kurzy:
Inštruktor jogy I. stupňa – špecializácia power joga – akreditovaný
Ministerstvom školstva SR
Master inštruktor power jogy

Zuzka Lacová zuzka@namasteyoga.sk

Joga ma oslovila už počas vysokej školy, intenzívne sa jej venujem zhruba posledných 4 – 5 rokov. Minulý rok ma dostala natoľko, že som úspešne absolvovala kurz inštruktora power jogy a odvtedy sa snažím šíriť všetko, čo dáva power joga mne aj ďalej. Na joge mám najradšej to, kým sa počas cvičenia stávam, ten pocit, ktorý vzniká počas cvičenia a pretrváva dlho po ňom. Je to taký malý vnútorný experiment, ktorý sa prejavuje veľmi pozitívne aj fyzicky navonok. Power joga mi vyhovuje kvôli jej dynamickému a aktívnemu rázu ústiacemu do príjemnej relaxácie a tiež kvôli prepojeniu, ktoré postupne vzniká medzi mysľou a telom. Toto spojenie je možné práve vďaka zladeniu dychu s pohybom, vnímaniu seba a svojich možností, a teda vďaka zosúladeniu vnútorného a vonkajšieho. To nás posúva vždy o kúsok ďalej. Fascinujú ma aj
akrobatické – „lietacie“ – štýly jogy ako antigravity alebo acroyoga, v zime lyže, v lete hory, a predovšetkým cestovanie a poznávanie v akejkoľvek forme. Teším sa na poznanie a experimentovanie, ktoré budeme zažíivat spolu. Namaste.
Absolvované kurzy:
Inštruktor jogy – špecializácia power joga – akreditovaný
Ministerstvom školstva SR

Kika Jurčáková
Na svoju prvú hodinu power jogy som sa prihlásila po zdravotných problémoch  s maličkou dušičkou v decembri 2013. Zároveň som mala veľké očakávania, že mi pomôže zbaviť sa bolestí, keďže som veľa čítala o jej priaznivých zdravotných účinkoch.  Na moje veľké prekvapenie tak aj bolo. Keď som si po prvom mesiaci pravidelného cvičenia uvedomila, že ma po 8,5 hodinovom pracovnom čase pri sedavom zamestnaní prestal bolieť chrbát, mala som chuť tancovať :). Tiež mi pomáha upokojiť myseľ a aj stresové situácie zvládam teraz oveľa lepšie s väčším nadhľadom. Vášni zvanej power joga som prepadla natoľko, že som si spravila kurz inštruktora a svoje nadšenie tak môžem posúvať ďalej do celého sveta :).
Absolvované kurzy:
Inštruktor jogy – špecializácia power joga – akreditovaný Ministerstvom školstva SR

Janka Marcineková

janka@namasteyoga.sk

K power joge som sa prvý krát dostala v roku 2011. V porovnaní s jogou, ako som ju dovtedy poznala, ma príjemne prekvapilo, aké môže byť toto cvičenie dynamické a pomáha nielen vnútornej rovnováhe a ohybnosti celého tela, ale aj celkovo zlepšuje kondíciu a zdravie. Sama na sebe som videla, ako sa postupne zlepšujem, posúvam ďalej, zvládnem silovo či rovnovážne náročnejšie pozície, a to bola tá najlepšia motivácia cvičiť ďalej. Po celodennom sedení v kancelárii už dnes nemávam problémy s chrbticou a navyše si pri nej aj psychicky oddýchnem, odreagujem sa. Pravidelné cvičenie power jogy vytvorí dobrý základ aj pre iné športy. Uvedomila som si to, keď ma po víkendovej lyžovačke alebo turistike neboleli kompletne všetky svaly a kĺby na tele, ako to bývalo dovtedy. Po 4 rokoch ma power joga stále baví, teším sa z každého svojho zlepšenia, a rovnako sa teším aj na lekcie, počas ktorých sa budem môcť o toto všetko podeliť aj s Vami. :)

Absolvované kurzy:
Inštruktor jogy – špecializácia power joga – akreditovaný Ministerstvom školstva SR